MPO Kraków z główną nagrodą

5 grudnia 2018

Podczas kongresu ENVICON w Warszawie, najważniejszego wydarzenia w branży komunalnej, MPO Kraków otrzymało główną nagrodę w konkursie Promotor Czystej Energii w kategorii „Czyste Powietrze”. Kapituła doceniła nasze starania na rzecz ochrony jakości powietrza i likwidacji wtórnej emisji pyłów PM10.

Nagrodę główną odebrał prezes MPO Henryk Kultys w czasie gali kongresu Envicon Environment 2018, która odbyła się w Warszawie.

Wszystkie krakowskie ulice i chodniki są objęte mechanicznym oczyszczaniem i zmywaniem, aby zmniejszać emisję wtórną pyłów zawieszonych, a MPO podjęło współpracę z Politechniką Krakowską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, by wspólnie opracować procedury i harmonogramy oczyszczania przynoszące najlepsze efekty dla mieszkańców. Prowadzona od lat selektywna zbiórka odpadów zielonych znacząco ogranicza wpływ na jakość powietrza zgubnej tradycji palenia liści w ogródkach jesienią czy skoszonej trawy latem. Kapituła doceniła także przemyślane inwestowanie MPO Kraków w sprzęt do oczyszczania ulic i chodników. Wszystkie nowe pojazdy MPO są certyfikowane jako skutecznie usuwające z ulic pył PM10. Również MPO Kraków jako jedna z pierwszych firm komunalnych w Polsce kupiła w pełni elektryczne pojazdy czyszczące.

R0003382x SKMBT_C22018120309240 (002) _MG_0487