„Baw się zdrowo” – konkurs plastyczny

28 października 2016

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania jako lokalny patron konkursu, wraz głównym organizatorem, jednym z największych w Polsce serwisów edukacyjnych dla dzieci Buliba.pl,  ma przyjemność zaprosić do udziału w VII edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla Przedszkoli. Konkurs rozpoczął się już 17 października i potrwa do 1 grudnia 2016.

 

Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli 2016 jest konkursem plastycznym, w którym udział mogą wziąć przedszkola, punkty przedszkolne oraz zerówki z całej Polski. Hasłem tegorocznej edycji jest „Baw się zdrowo!”.  

Zadaniem przedszkoli biorących udział w konkursie jest przygotowanie oraz przesłanie zdjęcia jednej pracy związanej tematycznie z hasłem tegorocznej edycji konkursu. Praca powinna promować zdrowy tryb życia w zgodzie z przyrodą i być wykonana z wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy lub ich części oraz materiałów plastycznych. Forma i rozmiar pracy są dowolne.

Nagrody przyznane zostaną przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. W tym roku nagrodzonych zostanie blisko 279 placówek. Główną nagrodą w Konkursie jest zestaw elementów wyposażenia sali zabaw o wartości 2 700 złotych, a łączna wartość wszystkich nagród wynosi ponad 63 000 złotych.

W poprzedniej edycji konkursu, w 2015 roku,  nagrodzone zostały 4 przedszkola z Krakowa. Najwyższe miejsce zdobyło Przedszkole Niepubliczne “Pod Gwiazdkami”. Wśród nagrodzonych głosujących znalazło się trzech mieszkańców Krakowa. W konkursie wzięło udział aż 68 placówek przedszkolnych z Krakowa, a stronę konkursową odwiedziło 120 000 krakowian.

Na zgłoszenia prac konkursowych Organizator czeka od 17 października do 18 listopada 2016r. Szczegółowe zasady przygotowywania oraz zgłaszania prac, regulamin oraz harmonogram Konkursu dostępne są na stronie internetowej www.buliba.pl w zakładce „Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli 2016 – „Baw się zdrowo!”.

Wszelkie zapytania prosimy przesyłać na adres konkurs@buliba.pl

Zasady wzięcia udziału w Konkursie są bardzo proste:

  1. Przygotujcie pracę konkursową w przedszkolu.
  2. Zróbcie jej zdjęcie i opiszcie krótko, co przedstawia.
  3. Zamieśćcie zdjęcie pracy na stronie konkursowej: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2016
  4. Zachęćcie do głosowania przyjaciół Waszego przedszkola i… wygrywajcie nagrody!