Dni Otwarte MPO Kraków 2018

24 września 2018

Ponad 600 osób zwiedziło główną bazę spółki podczas Dni Otwartych MPO, które odbyły się w miniony piątek i sobotę (21 i 22 września). W piątek dominowały zorganizowane grupy szkolne, w sobotę rodziny z dziećmi.

Wiele dziecięcych marzeń zostało spełnionych, zwłaszcza w sobotę, gdy najwięcej było najmłodszych zwiedzających. Każdy chciał mieć zdjęcie w śmieciarce czy zamiatarce. Każdy mógł stanąć przy aucie, usiąść za kierownicą, porozmawiać z kierowcą. Największe emocje wzbudziła możliwość przejechania się elektrycznymi zamiatarkami oraz użycia wysokociśnieniowej myjki. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a wszyscy zwiedzający zyskali wiedzę, zrozumieli „jak to wszystko działa” i od podszewki przyjrzeli się jednemu z najważniejszych systemów miejskich, dzięki któremu tak sprawnie funkcjonuje nowoczesna metropolia.

Oprowadzanie po bazie MPO odbywało się w grupach. Trasa wiodła m.in przez ‎Dyspozytornię Główną, Zespołownię, Zakład Demontażu ‎Odpadów Wielkogabarytowych, park maszynowy i magazyn soli, Lamusownię i kończyła się warsztatami edukacyjnymi dla najmłodszych.

Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za przybycie.