Dziś ruszył pilotażowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów

10 grudnia 2015

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie i małopolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża wspólnie opracowały dla Krakowa wyjątkowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów. Mieszkańcy Krakowa nie będą musieli już szukać pojemników, w których można zostawić niepotrzebną odzież, obuwie, pościel, zasłony, itp. Wystarczy, że skorzystają z programu. Zasady są bardzo proste i można się z nimi zapoznać na stronie internetowej www.100procentkorzysci.pl.

Aby skorzystać z programu wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worka/worków. W umówionym czasie podjedzie ekipa programu 100% korzyści i odbierze worki.

Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Korzyści
Odebrane tekstylia są następnie selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z terenu Krakowa. Oddając niepotrzebne tekstylia w ramach naszego programu można mieć pewność, że trafią one we właściwe ręce. MPO Kraków i PCK mają razem ponad 200 lat doświadczenia w działalności na rzecz dobra publicznego i społecznego. Jest to gwarancja rzetelnego wsparcia potrzebujących i skutecznej ochrony środowiska.

Rola MPO Kraków
MPO Kraków przyjmuje zgłoszenia telefoniczne i zapewnia logistykę transportu. Po wyselekcjonowaniu przez PCK użytecznych tekstyliów MPO Kraków poddaje te pozostałe i niepotrzebne procesowi przetwarzania.

Rola PCK
Tekstylia przekazane w ramach programu są selekcjonowane przez PCK pod kątem potrzeb krakowian w trudnej sytuacji. Duże doświadczenie PCK pozwoli dystrybuować tekstylia w najlepszy możliwy sposób.

ulotka-krk-A4