Informacja dla mieszkańców ul. Lea – 25 i 26 kwietnia – start pilotażowego programu oczyszczania naprzemiennego

19 kwietnia 2017

Szanowni Państwo,

Wszyscy chcemy mieszkać w czystym mieście, mieć czyste ulice i chodniki, oddychać czystym powietrzem. Cały czas dokładamy starań, by tak właśnie było – codziennie 200 naszych pracowników ręcznych i 185 aut, nowoczesnych zamiatarek i polewaczek oczyszcza jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe. Są jednak przeszkody, których sami nie możemy pokonać i dlatego prosimy Państwo o wsparcie.

Samochody parkujące wzdłuż ulicy uniemożliwiają dokładne oczyszczenie jezdni przy krawężnikach. Dlatego począwszy od 25 i 26 kwietnia w każdy wtorek i środę na ul. Lea, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kijowską do pl. Inwalidów, będziemy prowadzić pilotażowe oczyszczanie ulic przy zmienionej organizacji ruchu. W tych dniach prosimy o zwrócenie uwagi na znaki drogowe. W każdym z tych dni będzie obowiązywał zakaz parkowania po innej stronie ulicy na czas 2 godzin – od godz. 20.00 do godz. 22.00. We wtorki oczyszczana będzie prawa strona ulicy (od pl. Inwalidów), w środy strona przeciwna.

Państwa zrozumienie i przestrzeganie tych przepisów umożliwi nam dokładne wyczyszczenie ulicy, którą wolno jeżdżące zamiatarki i polewaczki muszą przejechać kilkukrotnie. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – sprzątamy Państwa ulicę dla dobra nas wszystkich.

Państwa współpraca jest kluczowa. W każdym z tych dni jedna strona ulicy musi być całkowicie pozbawiona zaparkowanych aut – tylko wtedy oczyszczanie naprzemienne będzie miało sens. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to duża niedogodność dla Państwa, jest to jednak jedyny sposób, by skutecznie oczyścić ulicę.

Zasady są proste:

  • Od 25 kwietnia, w każdy wtorek od godz. 20.00 do godz. 22.00 prosimy o nie parkowanie po prawej (patrząc od pl. Inwalidów) stronie ul. Lea
  • Od 26 kwietnia, w każdą środę od godz. 20.00 do godz. 22.00 prosimy o nie parkowanie po lewej (patrząc od pl. Inwalidów) stronie ul. Lea
Ulotka z opisem zasad do pobrania

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem 12 64 62 361.

Dziękujemy.

 

 

plakat_LEA_druk