NOWA FORMUŁA AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

1 września 2017

W tym roku proponujemy zupełnie nową formułę akcji Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”, co pozwala nam spojrzeć inaczej niż dotychczas na wytwarzane przez człowieka odpady. Powinniśmy nauczyć się dostrzegać w odpadach przede wszystkim surowce wtórne, które można ponownie wykorzystywać do produkcji nowych artykułów, oszczędzając jednocześnie surowce naturalne oraz energię.

W zbliżającej się kolejnej edycji Sprzątania Świata, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprasza do Gry Miejskiej pod nazwą: „Krakowska gra o czystą Ziemię”, adresowanej do uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Gra będzie realizowana w okresie od września do października 2017 r. Głównym celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów krakowskich szkół, a także podniesienie efektywności funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

Placówki oświatowe zainteresowane wzięciem udziału w Grze Miejskiej będą mogły zgłaszać się drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje będzie można odnaleźć od dnia 4 września 2017 r. na stronie internetowej www.graoczystaziemie.pl

 

Sprzątanie Świata 2017