Po wakacyjnej przerwie wracają programy edukacyjne MPO Kraków

6 września 2016

pro

Od września 2016 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie wznawia programy edukacyjne skierowane do krakowskich placówek oświatowych.

Uczniów klas 4-6 krakowskich szkół podstawowych zapraszamy na warsztaty edukacyjne z cyklu „Od segregacji nie ma wakacji”, które realizowane są od 2014 roku i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie, dowiadują się jak funkcjonuje system przetwarzania odpadów oraz odbywają wycieczkę po Lamusowni.

Dla gimnazjalistów z Gminy Miejskiej Kraków prowadzimy zajęcia „Elektroodpady mają zasady”, których przewodnim motywem są zasady postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zajęcia te połączone są ze zwiedzaniem obiektów MPO, m.in. Zakładu Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych.

Kontynuujemy program „Kino za baterie”, w ramach którego krakowskie placówki oświatowe mogą prowadzić zbiórkę zużytych baterii, za które otrzymują darmowe bilety do sieci kin Cinema-City. Od 1 września 2016 r. obowiązuje nowy regulamin programu, dostępny na stronie http://mpo.krakow.pl/kino-za-baterie/regulamin. Klasy, które zostały wcześniej zgłoszone do programu mogą kontynuować zbiórkę baterii bez konieczności ponownego zgłaszania udziału.
Trwają prace jury nad oceną prac nadesłanych w ramach realizowanego w ubiegłym roku szkolnym programu „Czytam, rysuję i segreguję”. Wyniki konkursu ogłosimy pod koniec października.

W naszej ofercie edukacyjnej mamy również program adresowany do krakowskich seniorów – „Mądrze segregujesz, więcej zyskujesz”. Zorganizowane grupy np. Uniwersytety Trzeciego Wieku, koła emerytów, kluby seniorów serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Udział we wszystkich programach jest bezpłatny.
Wszelkie informacje na stronie www.mpo.krakow.pl/edukacja/programy-edukacyjne lub pod numerem telefonu 12 646 22 92.