PROGRAM ODBIORU ODPADÓW ZIELONYCH I ODBIÓR CHOINEK ŚWIĄTECZNYCH 2020 – HARMONOGRAM

7 stycznia 2020

Informujemy, że w roku 2020 w ramach programu odbioru odpadów zielonych w Krakowie odbędzie się zbiórka naturalnych choinek, która potrwa od 7 stycznia do 14 lutego.

Od 2 marca do 7 grudnia 2020 roku w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin) w workach. Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Pierwszy termin odbioru odpadów zielonych gromadzonych w workach może ulec przesynięciu, w zależności od warunków pogodowych. Program rozpocznie się niezwłocznie po ustąpieniu zimowych warunków pogodowych, wraz z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego roślin.

Odbiór choinek odbywa się niezależnie od warunków pogodowych.

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu (pobocze jezdni, chodnik) do godziny 7.00 rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe. Nie należy stosować worków w kolorze żółtym, niebieskim, brązowym i zielonym aby nie myliły się z innymi frakcjami odpadów gromadzonymi selektywnie. Do worków wolno wrzucać skoszoną trawę, liście, zielone części roślin. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów ani ziemi.

Terminy odbioru w poszczególnych dzielnicach Krakowa znajdują się w Harmonogramie. Analogicznie do lat ubiegłych co tydzień:

– w poniedziałki realizowany będzie odbiór z Dzielnic: I Śródmieście, IV Prądnik Biały, VIII Dębniki, XI Wola Duchacka, XV Mistrzejowice

– we wtorki realizowany będzie odbiór z Dzielnic: II Grzegórzki, V Łobzów, IX Łagiewniki, XII Prokocim – Bieżanów, XVI Bieńczyce

– w czwartki realizowany będzie odbiór z Dzielnic: III Prądnik Czerwony, VI Bronowice, X Swoszowice, XIII Podgórze, XVII Grębałów

– w piątki realizowany będzie odbiór z Dzielnic: VII Zwierzyniec, XIV Czyżyny, XVIII Nowa Huta.

Poniżej znajduje się harmonogram odbioru.

Obowiązujący podział administracyjny Gminy Miejskiej Kraków dostępny na stronie internetowej www.krakow.pl/plan

Worki na odpady zielone można podbierać w dni robocze w siedzibach Rad Dzielnic (w godzinach urzędowania) oraz w siedzibie MPO w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 1 (dyspozytornia w godzinach od 7.00-15.00).

Worki na odpady porażone (czarne z czerwonym paskiem) są wydawane wyłącznie w dyspozytorni MPO, a ich odbiór będzie realizowany zgodnie z harmonogramem.

Nie należy przechowywać odpadów zielonych w workach przez zbyt długi czas, a także nie należy ich wystawiać na działanie promieni słonecznych. Gromadzenie odpadów zielonych powinno być dostosowane do harmonogramów odbioru. Dziękujemy.

Informacje są dostępne również pod numerem 801 084 084.

ulotka A5 – odpady zielone – 2020