PRZEDSZKOLAKI TO EKO-DZIECIAKI – NOWY PROGRAM EDUKACYJNY

1 kwietnia 2016

Z przyjemnością informujemy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie uzyskało najwyższy wynik w ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie konkursie w ramach Programu priorytetowego „Edukacja ekologiczna”. Tym samym nasza Spółka uzyskała dofinansowanie na realizację nowego programu edukacyjnego pod nazwą „Krakowskie przedszkolaki to EKO-dzieciaki”.

Jest to program adresowany do dzieci z krakowskich przedszkoli oraz do członków ich rodzin. W przedszkolach zgłoszonych do programu przeprowadzane będą interaktywne warsztaty ekologiczne o tematyce związanej z segregowaniem odpadów. Dzieci będą zapraszane do wspólnego wykonywania krótkich inscenizacji i piosenek a także do udziału w konkursach. Po zakończeniu warsztatów dzieci otrzymają “EKO-poradnik Przedszkolaka”, zawierający zadania dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami – do wspólnego rozwiązywania z innymi członkami rodziny. W “EKO-poradniku Przedszkolaka” znajduje się również karta konkursowa, którą należy wypełnić i dostarczyć do przedszkola, skąd wszystkie karty będą odbierane przez MPO. Dzieci oraz rodzice, którzy dostarczą wypełnione karty konkursowe otrzymają, za pośrednictwem przedszkola, certyfikaty oraz ekologiczne nagrody.

Nowy program poszerza aktualną ofertę edukacyjną MPO dla przedszkolaków, odpowiadając na oczekiwania i potrzeby placówek przedszkolnych, które niejednokrotnie zwracały się z prośbą o przygotowanie oferty edukacyjnej.

W najbliższym czasie na stronie http://www.mpo.krakow.pl/edukacja/programy-edukacyjne pojawią się szczegółowe informacje na temat nowego programu edukacyjnego. Przedszkola zainteresowane udziałem mogą już teraz kontaktować się z Zespołem Edukacji i Promocji MPO pod numerem telefonu 12 646 22 92.