Rodzinny Piknik bez Smartfona

20 czerwca 2017

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i radna Miasta Krakowa Marta Patena zapraszają na “Rodzinny Piknik bez Smartfona” który odbędzie się 24 czerwca 2017 roku od 10.00 do 14.00 w krakowskim Parku Jordana.

Rodzinna impreza zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat elektrosmogu i e-uzależnień.

Gry i zabawy terenowe będą ciekawą alternatywą dla rodzin, które chcą spędzać czas bez nieustannej obecności komputerów i urządzeń mobilnych. Imprezie towarzyszyć będą również pokazy mistrzów układania kostki Rubika, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami a także występy muzyczne. Pojawi się także Elaktrobrygada MPO, która będzie zbierać elektrośmieci. W zamian za zbędny telefon czy smartfon każdy otrzyma drobny upominek.

O godz. 12.30 wystąpi gwiazda – zespół „Sound’n’Grace”.

Organizatorzy:
Gmina Miejska Kraków, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie

Partnerzy: Młodzieżowy Dom Kultury DOM HARCERZA, Miejskie Centrum Dialogu, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Fundacja “Schowaj Kciuki”, Fundacja “Dbam o mój zasięg”, Zespół Szkół Łączności w Krakowie, MPO

Patronat medialny: krakow.pl

ekocyfrowi_plakat