SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018 – Gra Miejska i Edukacyjne Dni Otwarte w MPO

14 września 2018

Włączając się w tegoroczną edycję „Sprzątania Świata”, która odbywa się pod hasłem „AKCJA – SEGREGACJA!”, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprasza uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Grze Miejskiej pod nazwą: „Krakowska gra o czystą Ziemię”. Gra będzie realizowana w okresie od września do października 2018 r. Placówki oświatowe zainteresowane wzięciem udziału w Grze Miejskiej mogą się zgłaszać drogą elektroniczną od dnia 11 września 2018 r. na stronie internetowej www.graoczystaziemie.pl.

Ponadto w ramach „Sprzątania Świata” zapraszamy na „Edukacyjne Dni Otwarte w MPO”. Będzie to okazja do zwiedzenia siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przy ul. Nowohuckiej 1, w tym również miejsc, które na co dzień są niedostępne – na przykład Dyspozytornia Główna, Zakład Odpadów Wielkogabarytowych, Magazyn soli. Ponadto na zwiedzających będą czekały rozmaite atrakcje w formie interesujących pokazów i rodzinnych warsztatów edukacyjnych, a także możliwość zajęcia miejsca w kabinach specjalistycznych pojazdów wykorzystywanych do oczyszczania miasta.

„Edukacyjne Dni Otwarte w MPO” organizujemy w dniach 21-22 września 2018, przy czym w piątek 21 września zapraszamy zorganizowane grupy szkolne (rezerwacja terminów odbywa się telefonicznie: 12 646 22 92), natomiast w sobotę 22 września zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa. W tym dniu zwiedzanie siedziby MPO przy ul. Nowohuckiej 1 będzie się odbywało w grupach co godzinę – pierwsza grupa wyruszy o godzinie 9.00, a ostatnia o godz. 14.00.

Podczas „Edukacyjnych Dni Otwartych w MPO” wystartuje również nowy program edukacyjny „Proste sposoby na trudne odpady” dotyczący możliwości pozbywania się odpadów niebezpiecznych. Program jest skierowany do wszystkich mieszkańców Krakowa.