Sprzątanie Świata 2019 – gra miejska i Edukacyjne Dni Otwarte MPO

19 września 2019

W ramach tegorocznej edycji „Sprzątania Świata” MPO Kraków zaprasza uczniów krakowskich szkół do udziału w Grze Miejskiej pod nazwą: „Krakowska gra o czystą Ziemię”. Gra będzie realizowana w okresie od września do października 2019 r. Placówki oświatowe zainteresowane wzięciem udziału w Grze Miejskiej mogą się zgłaszać drogą elektroniczną na stronie internetowej www.graoczystaziemie.pl.

W ramach „Sprzątania Świata” MPO zaprasza również na „Edukacyjne Dni Otwarte w MPO”. Będzie to okazja do zwiedzenia siedziby MPO przy ul. Nowohuckiej 1, w tym również miejsc, które na co dzień są niedostępne – na przykład Dyspozytorni Głównej czy magazynu soli. Na zwiedzających będą czekały rozmaite atrakcje w formie interesujących pokazów i rodzinnych warsztatów edukacyjnych, a także możliwość zajęcia miejsca w kabinach specjalistycznych pojazdów wykorzystywanych do oczyszczania miasta.

„Edukacyjne Dni Otwarte w MPO” organizujemy w dniach 20-21 września 2019, przy czym w piątek 20 września zapraszamy zorganizowane grupy szkolne, które wcześniej zarezerwowały termin, natomiast w sobotę 21 września zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa. W tym dniu zwiedzanie siedziby MPO przy ul. Nowohuckiej 1 będzie się odbywało w grupach co godzinę – pierwsza grupa wyruszy o godzinie 9.00, a ostatnia o godz. 14.00.

R0000811