Tłumy zwiedzających podczas Dni Otwartych MPO 2016

26 września 2016

Ponad 500 osób zwiedziło główną bazę spółki podczas Dni Otwartych MPO, które odbyły się w miniony piątek i sobotę (23 i 24 września). W piątek dominowały zorganizowane grupy szkolne, w sobotę rodziny z dziećmi.

Wiele dziecięcych marzeń zostało spełnionych, zwłaszcza w sobotę, gdy najwięcej było najmłodszych zwiedzających. Każdy chciał mieć zdjęcie w śmieciarce czy zamiatarce. Każdy mógł stanąć przy aucie, usiąść za kierownicą, porozmawiać z kierowcą, posłuchać co się którą wajchą przestawia.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Zakład Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych, gdzie trafiają wszystkie stare szafy, wersalki, kanapy, meble. Wielkie wrażenie robiła ilość odpadów, zwłaszcza gdy zwiedzający dowiadywali się, że oto widzą meble oddawane przez mieszkańców Krakowa jedynie z ostatnich 2-3 tygodni. Po wizycie nikt nie będzie się już dziwił, że zbiórka „gabarytów” jest raz w miesiącu, a nie częściej. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, a wszyscy zwiedzający zyskali wiedzę, zrozumieli “jak to wszystko działa” i od podszewki przyjrzeli się jednemu z najważniejszych systemów miejskich, dzięki któremu tak sprawnie funkcjonuje nowoczesna metropolia.

Oprowadzanie po bazie MPO odbywało się w grupach. Trasa wiodła m.in przez ‎Dyspozytornię Główną, Zespołownię, Zakład Demontażu ‎Odpadów Wielkogabarytowych, park maszynowy i magazyn soli, Lamusownię i kończyła się w namiocie edukacyjnym.

Dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie. Wszystkich pozostałych zapraszamy następnym razem. Do zobaczenia.