WIOSENNA OFERTA EDUKACYJNA MPO

14 marca 2017

Od kwietnia 2017 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie wznawia programy edukacyjne adresowane do krakowskich placówek oświatowych.

Klasy IV-VI szkół podstawowych zapraszamy do udziału w warsztatach „Od segregacji nie ma wakacji”, które są realizowane od 2014 roku i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie, dowiadują się jak funkcjonuje system przetwarzania odpadów oraz odbywają wycieczkę po Lamusowni.

Dla uczniów krakowskich gimnazjów przeznaczone są zajęcia z cyklu „Elektroodpady mają zasady”, których przewodnim motywem są zasady postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zajęcia te połączone są ze zwiedzaniem obiektów MPO, m.in. Zakładu Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych.

Ponadto, zorganizowane grupy krakowskich seniorów takie jak Uniwersytety Trzeciego Wieku, koła emerytów, kluby seniora itp. serdecznie zapraszamy na warsztaty pod tytułem „Mądrze segregujesz, więcej zyskujesz”.

Kontynuujemy także program „Kino za baterie”, w ramach którego krakowskie placówki oświatowe mogą prowadzić zbiórkę zużytych baterii, a w nagrodę klasy otrzymują darmowe bilety do kina. Nowością jest możliwość rezerwowania seansów w Multikinie.

Udział we wszystkich programach jest bezpłatny.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.mpo.krakow.pl/edukacja/programy-edukacyjne lub pod numerem telefonu 12 646 22 92.

grafika