Filmy edukacyjne

16 listopada w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca “Krakowską Grę o Czystą Ziemię”.
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zorganizowało grę miejską dla uczniów krakowskich szkół już po raz czwarty. Zapraszamy na relacje z wydarzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami segregacji odpadów w Krakowie – w wersji śpiewanej dla najmłodszych. Piosenka „W górę ręce wszystkie dzieci, które segregują śmieci!” wykonywana była podczas warsztatów ekologicznych odbywających się w czerwcu 2016 roku w ramach realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie programu edukacyjnego “Krakowskie przedszkolaki to EKO-dzieciaki”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przybliżającego funkcjonowanie sytemu gospodarowania odpadami w Krakowie. Jest to pierwszy odcinek z edukacyjnej serii pt. „10 zagadek Sherlocka”, emitowanej przez TVP Kraków od 16 kwietnia 2015 r. Kolejne odcinki będą dostępne wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego proces recyklingu surowców wtórnych, odzyskiwanych z posegregowanych odpadów. Film stanowi kompilację wybranych fragmentów serii edukacyjnej pt. „10 zagadek Sherlocka”, emitowanej przez TVP Kraków od 16 kwietnia 2015 r.